מטופלות כותבות


"יום חמישי שעבר היה שיאו של תהליך הריפוי שעברתי פה… בליווי ותמיכה המדהימה של [המטפלת], חשפתי בפני אחי שפגע בי מינית בילדות את הסוד הזה ועל הפגיעה שנשאתי בתוכי לבדי במשך שנים כה רבות. ביקשתי ריפוי לשנינו. שמתי מאחורי את העבר את הכאב ואת העצב. השתחררתי מכבלי הסוד. ומאז… אני מרגישה שמולדתי מחדש. מרגישה רגועה ושלווה, בלי המטען החורג… הזה שהיה עלי כל השנים. אני רוצה גם להודות לכן, צוות המרכז, על המקום המדהים הזה, שאיפשר לי לחוות את התהליך שעברתי. כל המקום הבטוח, המוגן, שישי לי כאן, בזכותכן"
"רציתי לומר תודה מעומק ליבי- על ההזדמנות שנתתם לי לצמוח ולגדול. אני בספק אם הייתי יכולה לאפשר לעצמי טיפול כה טוב במקום אחר, וספק אם הייתי יכולה לעמוד בתשלום הגבוה במקום אחר…"
"שלום רב, אני בת שלושים ותשע ואם חד הורית לילד מקסים בן שש וחצי. לפני שלוש וחצי שנים עברתי תהליך גירושין קשה במיוחד שארך שנתיים. במהלך התהליך הגעתי לנקודת שבירה. חשתי קצת כמו קרנף שקרנו תקועה בין סבך הענפים. שקועה עד צוואר במערכת יחסים מורכבת עם ההורים, מצוקה כלכלית מאוד קשה ובעיקר ללא יכולת למצוא את נקודת האור שמשם אוכל להביט הלאה. כאשר הגעתי למרכז לא יכולתי לראות מספיק על מנת לתאם ציפיות ולדעת לאן אני רוצה להגיע. הגעתי למרכז ליעוץ לאשה והתחלתי לאחר האינטייק טיפול אצל [המטפלת].

בעבר חוויתי טיפול עם גבר והפעם הרגשתי נוח יותר בכורסה, הרגשתי שנוכחות מטפלת נשית באה ממקום לא שיפוטי ובאופן כללי בניגוד לטיפולים אחרים שניסיתי עם הבנה לצרכי והיכולת לשים את הקלפים על השולחן. הרגשתי במהלך הטיפול את המקום שניתן מהפריזמה הנשית של [המטפלת] אל עיניי. ככל ש[המטפלת] הקשיבה לי, חיזקה אותי אך לא שפטה נתתי על עצמי את הדין. התחושה הייתה שהתמונה ברורה יותר בעיני. חיי ברורים יותר ומכאן הדרך להתחזק ולהרגיש בטוחה קלה יותר. אני חייבת לציין שלאורך כל הדרך [המטפלת] לא וויתרה על הטיפול ועל ההעצמה. היא גובה ממני עלות סמלית על הטיפול בעוד שטובתי כמטופלת נראית לעיניה בראש וראשונה.

כיום אני מרגישה שהישרתי מבט. הישרתי מבט אל עצמי, דבר שמשפיע לטובה על כל רובד בחיי. בשנתיים הוצאתי לאור שני ספרים, כתביי התפרסמו בכתבי עת ספרותיים, מדיות שונות ושיש בי את היכולת למצוא את נקודות האור בסיטואציות שונות"