מרכז הכשרה לנשות ולאנשי מקצוע

מרכז הכשרה והשתלמויות בסוגיות הטיפול בנשים בגישה פמיניסטית

מרכז ההכשרה וההשתלמויות משמש כעוגן משמעותי לאורך שנות פעילות מרכז יעוץ לאישה בהיותו מסגרת מקצועית הפועלת להעמקת היכרותה של הקהילה המקצועית בישראל עם הגישה הפמיניסטית לעבודה טיפולית עם נשים ועם נושאים האופייניים לפסיכולוגיה של האישה, וכן מציע כלים ליישומה במרחב הטיפולי.

מרכז ההכשרה וההשתלמויות נותן מענה לצרכים השונים של נשות ואנשי מקצוע מתחומים שונים: סטודנטיות לתואר שני, אנשי מקצוע מתחום בריאות הנפש, אנשי סגל טיפולי בשירותים הציבוריים, מנחי קבוצות מטפלות פרטניות עצמאיות, צוותים רב מקצועיים, עובדי רווחה באגפי העיריות, מכללות ואוניברסיטאות, משרדים ממשלתיים וצוות מקצועי בארגונים חברתיים ובמרכזים קהילתיים.

כמו כן, מרכז ההכשרה וההשתלמויות מתמחה בהקניית כלים להדרכת עמיתים, ובהדרכה שוויונית התורמת ללימוד, העצמה ושיפור יחסי העבודה בצוות מול המטופלות.

 

 
מרכז ההכשרה וההשתלמויות מציע לנשות ואנשי מקצוע תכניות שונות:

מרכז יעוץ לאשה מציע לנשות ואנשי מקצוע הדרכה הנעשית ברוח הטיפול הפמיניסטי ובהתאמה לצרכי המודרכות/ים. גישת ההדרכה במרכז שואבת את השראתה מעקרונות פמיניסטיים ומתנהלת במסגרת תומכת, בלתי-היררכית ובלתי-שיפוטית של הנחיית עמיתות. המבנה של הדרכת עמיתות מאפשר ריבוי גישות מקצועיות, אשר מרחיב את מגוון האפשרויות להתערבות יעילה, ובו בזמן פותח פתח לאפשרויות נוספות גם בקרב המטופלות עצמן. פורמט זה מגביר את הלכידות הצוותית ומשמש קבוצת תמיכה מקצועית.
במגוון נושאים מתחום הפסיכולוגיה בגישה מגדרית: אלימות כלפי נשים, דיכאון אחרי לידה, עקרונות הפסיכולוגיה הפמיניסטית, יחסי אימהות- בנות, דימוי גוף, הפרעות אכילה, הדרכת עמיתות, ועוד.
הכשרה פרטנית בטיפול פרטני וקבוצתי לסטודנטיות לתואר שני בעבודה סוציאלית מנקודת מבט פמיניסטית. תכנית הפרקטיקום מיועדת לסטודנטיות בשנתן השניה ללימודי התואר השני, והיא מאפשרת להן להכיר את עולם הטיפול הפמיניסטי, לרכוש מיומנויות בטיפול בנשים במעגל חייהן, להתנסות בטיפול פמיניסטי בליווי הדרכה של עו"ס קלינית בכירה באווירה מכילה ומאפשרת.
התכנית מציעה לנשות ואנשי מקצוע היכרות מעמיקה עם גישת הטיפול הפמיניסטי ועם נושאים האופייניים לפסיכולוגיה של האישה.


צוותים שהוכשרו במהלך השנים האחרונות:

אחת מתשע - הכשרת צוות המטפלות של העמותה בנושא התמודדות עם סרטן השד מנקודת מבטה של הפסיכולוגיה הפמיניסטית

המרכז למניעת אלימות במשפחה, המחלקה לשירותים חברתיים שועפט - הדרכת הדרג המקצועי- ניהולי בתחום האלימות במשפחה.

היחידה לנערה, האגף לשירותי רווחה וקהילה, עיריית קריית גת - הכשרת עובדות סוציאליות בנושאים טיפול סומטי ופוסט טראומה

יד שרה, המרכז למשפחה - הכשרת מטפלות בנושא טיפול בנשים בראיה פמיניסטית

ועוד...
לפרטים ובדיקת אפשרות להזמנת הדרכה והכשרה לנשות מקצוע ולצוותים מקצועיים, אנא צרו קשר