מרכז טיפולי

מרכז הטיפול לנשים בגישה פמיניסטית

מרכז הטיפול מציע לפונות אליו טיפול נפשי פרטני, זוגי וקבוצתי, המבוסס על גישת הפסיכולוגיה הפמיניסטית. פסיכולוגיה פמיניסטית היא גישה טיפולית הרואה בחברה גורם משמעותי בהשפעתו על עולמה של האשה, תפיסותיה, בחירותיה, שאיפותיה ויכולתה לממש את עצמה; וכן מכירה בצרכים ומאפיינים נשיים ככאלה שהראויים להיכרות מעמיקה ולהתייחסות מותאמת ונאותה.

צוות המטפלות מונה כ-30 נשות מקצוע: עובדות סוציאליות קליניות, פסיכולוגיות קליניות ופסיכיאטריות, המתמחות בטיפול בנשים ובסוגיות האופייניות לפסיכולוגיה של האשה: זוגיות, רווקות, מיניות, דימוי עצמי, דימוי גוף, טראומה, משבר, הפרעות אכילה, דיכאון, אימהות, יחסי אימהות- בנות, הריון ופריון, העדפה מינית, נשים וקריירה, התמודדות עם מחלות ונכויות, ועוד.

הטיפול במרכז יעוץ לאשה נעשה תוך שימוש במגוון טכניקות וגישות טיפוליות המיועדות לייצר מרחב טיפולי בטוח המותאם לצרכיה של כל פונה; הטיפול ניתן בעברית, אנגלית, ספרדית ושפות נוספות. 

הטיפול במרכז יעוץ לאשה מתקיים בשני מרכזי מרכז יעוץ לאשה ברמת גן ובירושלים, וכן בקליניקות נוספות ברחבי הארץ.

התשלום עבור הטיפול מבוסס על סולם מדורג תוך התחשבות במצבה הכלכלי והמשפחתי של כל פונה, במטרה לאפשר טיפול איכותי לכל אשה הרוצה בכך.


מיועד לכל אשה המתמודדת עם סבל, כאב או מצוקה רגשית, ומבקש לתמוך באשה הפונה, לסייע לה למצוא את הקול הפנימי הייחודי לה, להעצים אותה, להכיר בכוחה, להגדיל את טווח הבחירה והחופש שלה, ההתפתחות והמימוש האישי שלה ולהביא לשיפור באיכות חייה, חיי משפחתה והקהילה שסביבה.
מטפלות המרכז הן מומחיות בטיפול בנשים, מכירות לעומקם את הקשיים והאתגרים הייחודים האופייניים לנשים והן בעלות הידע והכלים המתאימים לטיפול בקשיים ואתגרים אלה. הטיפול במרכז יעוץ לאשה מבוסס על קשר של אמון בין המטפלת למטופלת, והדיאלוג המתפתח ביניהן מפתח את מודעות המטופלת למניעיה, רגשותיה ופעולותיה ומסייע לה להתמודד עם שאלות, בעיות ואתגרים העומדים בפניה כך שתוכל למצוא בתוכה את התשובות, הכוחות והכלים המתאימים לה.
טיפול זוגי של מרכז יעוץ לאשה מתקיים בגישה שוויונית המכירה בכך שגברים ונשים מתחנכים למלא תפקידים סטריאוטיפים שפועלים לעתים קרובות בניגוד לנטיות אישיות של בני הזוג ויוצרים קונפליקטים וקשיים בזוגיות. למשל: צרכים שונים של אינטימיות ומיניות, מאפיינים שונים של תקשורת ואסרטיביות, התייחסות שונה לכסף, ניהול משק הבית והטיפול בילדים, ועוד.
הטיפול הפמיניסטי מבקש לבחון את הדפוסים על פיהם מתנהלת המערכת הזוגית, להעלות על פני השטח את הקולות האחרים הקיימים בה ומסייע להם לראות את השפעת התפקידים המגדריים על חייהם ועל המערכת הזוגית, נותן להם כלים לדבר ולהקשיב זה לזו, ומאפשר להם לנסח מחדש את מערכת היחסים שלהם ככזו המבוססת העל יסודות שוויוניים ותומכים, על תקשורת הדדית ועל שותפות מלאה.
הטיפול הזוגי במרכז יעוץ לאשה מתאים לזוגות הטרוסקסואלים ולסביים כאחד.
ינואר 2021 – נפתחת קבוצת צמיחה לנשים בשנות החמישים והשישים לחייהן
החלה ההרשמה לקבוצות צמיחה לנשים בשנות החמישים והשישים לחייהן, תכנית משותפת עם 'מרכז יעוץ לאשה'.
לפרטים ולהרשמה : ראו עמוד "חדש במרכז" - או ליצור קשר עם הילרי מילגרום, MSW , תרפיסטית ומנחת קבוצות hilarymi@gmail.com
----------------------------------------------------------------
טיפול קבוצתי של מרכז יעוץ לאשה משמש כמרחב תומך המאפשר לכל משתתפת לחוות בו זמנית קבלה ונתינה מחברותיה לקבוצה. המפגש בין נשים שונות, הדומות זו לזו בדרכים מסוימות ושונות זו מזו בדרכים אחרות, מעודד למידה הדדית וצמיחה אישית. מנחות הקבוצות, מטפלות מרכז יעוץ לאשה, הן בעלות ניסיון והכשרה המומחיות בטיפול נפשי קבוצתי.
למרכז יעוץ לאשה קבוצות טיפוליות סביב נושאים שונים: אתגרים במעגל החיים הנשי, זוגיות, דימוי עצמי, אמהות אחרי לידה, אסרטיביות, גילאי אמצע החיים, צמיחה אישית, תעסוקה והשתלבות בשוק העבודה, אובדן הריון ועוד.
המפגשים הקבוצתיים נערכים בסניפי מרכז יעוץ לאשה ברמת גן ובירושלים. בנוסף, ניתן לקיים קבוצות במקומות אחרים על פי הזמנה של ארגונים ועמותות.


לפרטים ובדיקת אפשרות להזמנת טיפול אנא צרי קשר כאן