ניוזלטר מרץ 2023

ניוזלטר- מהדורה מיוחדת 

מרץ 2023

 "המחויבות המקצועית והאתית שלנו כאנשי מקצועות הטיפול חורגת מגבולות הטיפול בקליניקה."

 

מהי עמדתו של מרכז ייעוץ לאישה בסוגית מתווה ההפיכה המשפטית? 

חברות הצוות של מרכז ייעוץ לאישה היו בין מאות אלפי הישראלים.ות שהשתתפו ב – 13 בפברואר בהפגנת הענק מול הכנסת בירושלים, במחאה נגד מהלך ההפיכה המשפטית של הממשלה. אנו ממשיכות לקחת חלק בהפגנות ובפעולות המחאה, המדגישות את הסכנות הטמונות ברפורמה המשפטית, ביחס למעמדן וזכויותיהן של נשים.  

כביטוי למחויבותנו למאבק למען שוויון מגדרי, מרכז יעוץ לאשה הצטרף לפני חודשיים לקואליציית ארגוני הנשים והשוויון. הקואליציה הוקמה על ידי עשרות ארגוני נשים בישראל מקצוות שונים של הקשת הפוליטית. מטרת פעולתה של הקואליציה היא שמירה על התשתית הדמוקרטית של מדינת ישראל, כמו גם על זכויות הנשים הישראליות.  

אנו במרכז ייעוץ לאישה מודאגות מאוד מהפילוג העמוק, שמתווה הרפורמה מייצר בחברה הישראלית. הממשלה מאיצה את השינויים מבלי לבחון באופן מעמיק את ההשלכות של שינויי החקיקה ומבלי לאפשר שיח משמעותי בין תומכי הרפורמה למתנגדיה. אם תעבור החקיקה המוצעת על ידי הממשלה, היא צפויה לפגוע בזכויות ובחירויות אזרחיות ולפגוע באופן קשה בנשים, מיעוטים, קבוצות מוחלשות ואוכלוסיות בסיכון. 

למעלה: רונית אוליאל מירקין, מרכז יעוץ לאשה, מנהלת אופרציה ושותפויות
למטה (שמאל): טלי דיין וליאת רון, מטפלות ממרכז יעוץ לאשה
למטה (ימין): מיכל פרידמן, מטפלת ממרכז יעוץ לאשה

למעלה/שמאל: יעל לוין, מרכז יעוץ לאשה, מנהלת קלינית
למטה/ימין: ג'נט באומגולד לנד ועידית לוין, מטפלות ממרכז יעוץ לאשה 

מהו מתווה הרפורמה המשפטית? 

על אף העובדה שקיימת הסכמה רחבה בדבר הצורך בעריכת שינויים במערכת המשפט וביחסי הגומלין בין שלוש הרשויות (הרשות המחוקקת, הרשות המבצעת והרשות השופטת), הרפורמה המשפטית כוללת מהלכים שיחלישו את כוחה של מערכת המשפט, יעניקו כוח בלתי סביר לממשלה וישללו את העיקרון הדמוקרטי הבסיסי של איזונים ובלמים. פסקת ההתגברות שתגבור על פסיקות של הרשות השופטת ברוב פשוט של 61 מקולות חברי הכנסת בהצבעה, כמו גם ביטול עילת הסבירות, או מינוי יועצים משפטיים על ידי שרים ולא במסגרת מנגנון מקצועי בלתי תלוי – כל אלו צפויים לנטרל את יכולתו של בית המשפט העליון לפסול חוקים שיפגעו בזכויות אדם ואזרח בכלל ובזכויות נשים בפרט. 

יעל לוין, המנהלת הקלינית של מרכז ייעוץ לאישה, מדגישה את חשיבות המחאה הציבורית נגד צעדים אלו באחד ממאמריה: "המחויבות המקצועית והאתית שלנו כאנשי מקצועות הטיפול חורגת מהגבולות של טיפול פרטני בקליניקה. תפקידנו הוא להשמיע את קולנו בתקשורת ולסמן גבולות ערכיים, גם כשהם רחוקים מנורמות של הזרם המרכזי" (המאמר הופיע במקור באתר מאקו).   

במרכז ייעוץ לאישה אנו מצפות ומקוות ליצירת שיתוף פעולה רחב עם ארגוני נשים נוספים, זאת במטרה להשמיע את קולותיהן של נשים מכל חתכי האוכלוסייה ובכדי לשמור, בכוחות מאוחדים, על התשתית הדמוקרטית של החברה הישראלית, למען נשים ולמען כולנו. 

תעזרו לנו לסייע לעוד נשים!

תרומתך תאפשר לנו להמשיך להעניק טיפול פסיכותרפי איכותי לנשים שיוכלו להגיע לטיפול רק בזכות המחיר המסובסד. 

תרומה של 100 ₪ – מסייעת לנו לסבסד שעת טיפול אחת 
תרומה של 200 ₪ – מסייעת לנו לסבסד 2 שעות של טיפול 
תרומה של 400 ₪ – מסייעת לנו לסבסד חודש אחד של טיפול 
תרומה של 4,800 ₪ – מסייעת לנו לסבסד שנה שלמה של טיפול 

תרומה בכל סכום, גם תרומה קטנה, היא מבורכת ומשמעותית.

בברכה חמה, 
צוות מרכז יעוץ לאשה 

JGIVE תרומה דרך
הצטרפות לעיגול לטובה

עמותת "מרכז יעוץ לאשה" היא מוסד ציבורי מוכר ע"פ סעיף 46 לפקודת מס הכנסה, כך שבכל תרומה מעל 190 ש"ח למרכז יעוץ לאשה את/ה זכאי/ת להחזר כספי של 35% מגובה התרומה. לדוגמא: אם תרמת 1,000 ש"ח, יש לך זכאות להחזר של 350 ש"ח.

https://www.facebook.com/Counseling.Center.for.Women/

http://ccw.org.il/en/