לזכרה של ג’ודי שוטן (1924- 2020)


אנחנו מודיעות בצער רב על לכתה של אחת מהאימהות המייסדות של מרכז יעוץ לאישה – ג’ודי שוטן שנפטרה בגיל 96 בחודש שעבר.

ג’ודי נולדה וגדלה בוויניפג, קנדה למשפחה  ציונית. היא הגיעה לישראל ב 1949. בתור עובדת סוציאלית הייתה שותפה בהקמתם של מוסדות רבים בארץ, ביניהם מרפאות לבריאות הנפש, השירות הפסיכולוגי באוניברסיטה העברית בירושלים ועוד.

ב1986 ג'ודי הצטרפה לקולקטיב שייסד את מרכז יעוץ לאישה, מודל חלוצי של  טיפול פמיניסטי לנשים בישראל. היא נשארה חברה יקרה, משמעותית ומעורכת בארגון עד יומה האחרון.

ג'ודי הייתה אחת מהמטפלות הראשונות בתחום הטיפול המיני, היא הייתה פמיניסטית בנפשה ופורצת דרך בכל הקשור לבריאות נפש בכלל ובריאות מינית בפרט. במהלך הקריירה הארוכה שלה, היא העניקה השראה והצליחה לעזור לאינספור נשים.

לאנרגיה ולחיוניות שלה לא היו גבולות, היא אהבה לטייל בעולם והמשיכה לטייל עד שנות ה -90 לחייה. היא גם אהבה לשחות ולרקוד לאורך כל השנים ולא נתנה לגיל להגביל אותה.

כפי שכתבה אחת מחברותיה הקרובות מיכל שונברון : "שנשמתה ורוחה תמשכנה לרקוד בגן עדן, עם כל המלאכים של מעלה ומטה. מאחלות שהכרת התודה ואהבתינו  אל ג'ודי ימשיכו להפרות ולהזין אותנו במסעות שלנו. שהנשמה שלה תמשיך להצמיח זרעי יצירה, חמלה, הומניות ואהבה."

אנחנו רוצות לשתף אתכם בסרטון קצר על הימים של ג’ודי במרכז יעוץ לאישה בקישור המצורף:  https://www.youtube.com/watch?v=ovpw6gcsLTs&t=5s

מרכז יעוץ לאישה מברך על כל תרומה לכבוד ג'ודי שוטן שתנציח את מורשתה ואת הקריירה היוצאת הדופן שלה בסיוע לנשים רבות. התרומות ישמשו לסבסוד טיפול רגיש מגדר לנשים.

עמותת "מרכז יעוץ לאשה" היא מוסד ציבורי מוכר ע"פ סעיף 46 לפקודת מס הכנסה, כך שבכל תרומה מעל 190 ש"ח למרכז יעוץ לאשה את/ה זכאי/ת להחזר כספי של 35% מגובה התרומה. לדוגמא: אם תרמת 1,000 ש"ח, יש לך זכאות להחזר של 350 ש"ח.

JGIVE תרומה דרך