ניוזלטר – נובמבר 2020

ניוזלטר נובמבר 2020

מרכז יעוץ לאישה ממשיך לתמוך
בנשים
במהלך הקורונה

 

בדומה למדינות אחרות בעולם, נגיף הקורונה הפך למציאות כרונית גם בישראל. בזמן שהרשויות נאבקות לשלוט בקצב התפשטות הנגיף, הממשלה החליטה להטיל סגר כללי אשר החל בראש השנה ונמשך למשך חודש ימים. מאז, על אף ההקלות בחלק מן ההגבלות, מגזרים רבים עדיין מושבתים.

משבר הקורונה ממשיך לגרום נזק, במיוחד בקרב נשים המתמודדות עם קושי נפשי לצד האתגרים הכלכליים. מספרן של נשים אשר מתמודדות על מצב כלכלי קשה הולך וגדל בעקבות יציאתן לחל"ת או אובדן של מקום עבודתן. על כן, מרכז יעוץ לאישה משקיעה מאמצים בכדי לאפשר לנשים אלו להמשיך את שגרת הטיפול הרגשי שהן כל כך זקוקות לו בתקופה זו. טיפול און-ליין ותמיכה כלכלית על ידי סבסוד הטיפול מאפשרים לנו להנגיש את השירות לנשים רבות שללא סיוע היו נאלצות להפסיק את התהליך.

סיפורה של שרה

שרה היא בדיוק מקרה כזה. היא החלה טיפול במרכז יעוץ לאישה בעקבות בעיית שתייה ועבר רווי חוויות טראומתיות. היא איבדה את אביה בגיל צעיר מאוד, עזבה את אימה ועלתה לארץ יחד עם הדודה שלה. היה לשרה קשר קרוב ומכיל עם דודתה אך גם אותה איבדה למחלת הסרטן לאחר זמן קצר בישראל. שרה הועברה לפנימייה לילדים חוסים, הצליחה לסיים תיכון ולהמשיך לצבא. לאחר שיחרורה היא טיילה מעט בחו"ל ועם חזרתה לארץ החלה מוצאת את עצמה עוברת לגור בין בתים של חברים, מתקשה לשמור על מקומות עבודה, תחושה של העריות דבקה בה.

לאחר כשנה בטיפול, מצבה הנפשי של שרה התחיל להתייצב ואף מצאה דירה ומקום עבודה קבוע.

משבר הקורונה השפיע על שרה בצורה הרסנית. היא פוטרה מעבודתה ובלי יכולת לממן שכר דירה נאלצה לעזוב את המרכז ולעבור לפריפריה. מאחר ואינה ניידת, היא הפסיקה להגיע באופן עקבי למפגשי הטיפול והקושי למצוא עבודה בתקופה זו איים על יכולתה לממן את הטיפול.

טיפול און-ליין וסבסוד עלות המפגשים באופן משמעותי אפשרו לשרה להמשיך את התהליך הטיפולי אשר היווה את העוגן היחיד היציב בחייה.

שרה מושקעת בטיפול עם המטפלת שלה בניסיון להתגבר על האתגרים הרגשיים ולהתקדם למקום יציב יותר בחייה. בימים אלו היא מרגישה יותר מאוזנת ויציבה למרות הקשיים והמורכבות של תקופת הקורונה.

קבוצה טיפולית לתמיכה באמהות ממשיכה
את עבודתה למרות המגיפה

הקבוצה הטיפולית לאמהות אשר חוו הורות טראומטית בילדותן ממשיכה להתקיים, מנגישה כלים לגדילה, החלמה וחוסן במהלך משבר הקורונה. מאחר ופגישות פנים אל פנים אינן אפשריות בתקופה זו ובעקבות בקשת המשתתפות להמשיך את המפגשים, הקבוצה עברה לפורמט של מפגשים וירטואליים זום בחודש מרץ והמשיכה את עבודתה כקהילה תומכת עד עצם היום.משבר הקורונה הוסיף דחק ואי וודאות על יתר האתגרים שחברות הקבוצה מתמודדות איתן. דוגמה אחת היא משתתפת עולה חדשה אשר איבדה את אביה למחלת הקורונה ולא יכלה לטוס להתאבל עם משפחתה בחו"ל בעקבות הגבלות התעופה. עבורה, לקבוצה הייתה תפקיד משמעותי כמעטפת של תמיכה והחזקה של האבל והאובדן.

מרכז יעוץ לאשה יוזם קבוצות שיח און-ליין במגוון נושאים העולים בזמן משבר הקורונה

מטפלות מרכז יעוץ לאישה יוזמות לראשונה מעגלי שיח, הפתוחים לציבור הרחב דרך הזום, בכדי לשוחח על האתגרים הייחודיים שנשים פוגשות בזמן המגיפה.במסגרת המפגשים הקבוצתיים יתאפשר להן לשתף את חוויותיהן ולקבל כלים להתמודדות טובה יותר עם אתגרי המשבר. הקבוצות יתמקדו בשלושה נושאים עיקריים: רווקות, הורות וזוגיות וכן מצב רוח משתנים במהלך משבר הקורונה.

להרשמה: https://eventbuzz.co.il/lp/event/women-talk-corona

לפרטים נוספים ניתן ליצור קשר ל 03-6129592 / 02-6785210

תעזרו לנו להושיט יד לעוד נשים!

תרומה של 80 ש"ח תעזור לסבסד שעת טיפול נפשי לאישה אחת, תרומה של 320 ש"ח תסבסד חודש ותרומה של 4,000 ש"ח תעזור לסבסד שנת טיפול.

עמותת "מרכז יעוץ לאשה" היא מוסד ציבורי מוכר ע"פ סעיף 46 לפקודת מס הכנסה, כך שבכל תרומה מעל 190 ש"ח למרכז יעוץ לאשה את/ה זכאי/ת להחזר כספי של 35% מגובה התרומה. לדוגמא: אם תרמת 1,000 ש"ח, יש לך זכאות להחזר של 350 ש"ח.

JGIVE תרומה דרך