נויזלטר – מאי 2021


קרן שחר פרננדז עמר, מטפלת במרכז יעוץ לאישה
פורשת אחרי 27 שנה

קרן שחר פרננדז עמר, מטפלת 'מרכז יעוץ לאישה', הייתה דמות מוכרת עבור רבים מהתורמים ותומכים שלנו במהלך השנים. מלבד היותה מטפלת בכירה, היא הייתה גם חברה פעילה בצוות גיוס הכספים של העמותה, עוד מראשית דרכה, וייצגה את הארגון באירועים רבים ובנסיעות רבות לחו"ל.

לאחר 27 שנים במרכז, פרשה קרן לאחרונה מפעילותה כמטפלת. היא הצטרפה לצוות עם חזרתה מארה"ב לישראל בשנות ה-90, לאחר סיום לימודיה שם לתואר MSW. עמותת 'מרכז יעוץ לאישה' היא ארגון טיפול מקצועי פמיניסטי מבוסס יוזמה חברתית המאפשר לנשים ללמוד זו מזו, ועובדה זו משכה את קרן למרכז.

שוחחנו עם קרן על שתיים מבין המטופלות הרבות שלהן סייעה באופן משמעותי במהלך השנים, ועל האופן שבו טיפול פמיניסטי שינה את חייהן לטובה.

סיפורה של מ'

מ', אישה בשנות הארבעים לחייה ואם לשלושה, הגיעה ל'מרכז יעוץ לאישה' בהיותה בהריון עם ילדה השלישי. היא פנתה לקבלת טיפול כיוון שהרגישה שאינה אוהבת את כל ילדיה במידה שווה, תחושה שגרמה לה מצוקה קשה. היא חיפשה מקום שיוכל לעזור לה באמת מבלי להיות שיפוטי לגבי מצבה, וחשבה שנקודת המבט הפמיניסטית של המרכז תתאים להשקפת עולמה כאישה.

במהלך הטיפול, בחנה מ' את הסיבות לקושי שלה להתקרב לאחד מילדיה ומה אותו ילד מייצג עבורה. הטיפול עם קרן יצר עבורה מרחב בטוח שבו יכלה לדבר בפתיחות על בעיותיה ובסופו של דבר, במהלך השנים, גילתה יכולת לאהוב את כל ילדיה כפי שהם.

סיפורה של ר'

ר' נשואה ואם לשלושה, הגיעה ל'מרכז יעוץ לאישה' עקב חרדה קיצונית והתקפי פאניקה. היא סבלה מעודף משקל והתמודדה עם הפרעת אכילה כפייתית. בנוסף על כך, הייתה לה היסטוריה משפחתית קשה לאחר שאמה נפטרה מסרטן השד ואביה נפטר מ'איידס'.

כאשר החלה את הטיפול ב'מרכז יעוץ לאישה', עבדה ר' בסביבת עבודה עוינת שנוהלה על ידי שני גברים שהתייחסו תמיד בזלזול לנשים במשרד. לעתים קרובות העירו לה על משקלה. גם בעלה של ר' התייחס אליה בהתנשאות, ור' הרגישה שאין לה שליטה על דבר בחייה ושהיא 'פשוט לא מספיק טובה'.

בעזרת הטיפול שקיבלה במרכז, החלה ר' במסע חדש שבו עזבה את החברה שבה עבדה והקימה עסק משל עצמה. לדבריה, הדבר לא היה קורה לולא הסיוע של המרכז ושל קרן, שעזרו לה למצוא את החוזקות שלה.

כפי שאמרה לקרן, במהלך שנים רבות של טיפול במקומות שונים, מעולם לא קיבלה תמיכה כמו זו שקיבלה ב'מרכז יעוץ לאישה'. כאשר ר' החלה בטיפול אצל קרן היא שילמה דמי טיפול מלאים. תוך כדי התהליך הטיפולי פוטר הבן זוג שלה ממקום עבודתו. על מנת שתוכל להמשיך בטיפול ואת השינוי בחייה לטובה, הציעו לה במרכז לקבל הנחה ולשלם דמי טיפול מסובסדים הדבר איפשר לה להישאר בטיפול שכל כך הייתה זקוקה לו.

אנו מאחלים לקרן הצלחה בכל מה שתבחר לעשות בעתיד, ואין לנו כל ספק שנשמור על קשר הדוק עמה.

תעזרו לנו להושיט יד לעוד נשים!

תרומה של 80 ש"ח תעזור לסבסד שעת טיפול נפשי לאישה אחת, תרומה של 320 ש"ח תסבסד חודש ותרומה של 4,000 ש"ח תעזור לסבסד שנת טיפול.

עמותת "מרכז יעוץ לאשה" היא מוסד ציבורי מוכר ע"פ סעיף 46 לפקודת מס הכנסה, כך שבכל תרומה מעל 190 ש"ח למרכז יעוץ לאשה את/ה זכאי/ת להחזר כספי של 35% מגובה התרומה. לדוגמא: אם תרמת 1,000 ש"ח, יש לך זכאות להחזר של 350 ש"ח.