Newsletter December 2023


מרכז יעוץ לאשה ממשיך לפעול כמרכז טיפולי, הנותן שירותי פסיכותרפיה לנשים בגישה פמיניסטית, גם בתקופת המלחמה.

 
חלק מהמטופלות שלנו מתמודדות עם טראומת מלחמה, במעגלים ראשונים של פגיעה (מטופלות ששכלו את בני משפחה קרובים שנהרגו במלחמה; מטופלות שיש להן קרובי משפחה חטופים ועוד).
גם נשים שאינן מצויות במעגלים הראשונים של פגיעה, מדווחות על מצוקה נפשית גוברת סביב האסון והמלחמה. הצורך בטיפול נפשי מתעצם בתקופה הנוכחית.

עם פרוץ המלחמה, חברות הצוות של מרכז יעוץ לאשה התגייסו כמתנדבות במיזמים שונים של החברה האזרחית בישראל, בעיקר במיזמים של מתן סיוע נפשי לנפגעי/ות טראומת המלחמה.
כחלק מההתנדבות הן הגיעו כפסיכותרפיסטיות למרכזים של משפחות מפונים ברחבי הארץ; נתנו סיוע נפשי חירומי, טלפוני או מקוון לנפגעי/ות טראומת המלחמה והנחו מפגשי תמיכה מקוונים.
 
מאז תחילת המלחמה מטפלות המרכז יזמו והנחו מגוון מפגשי תמיכה מקוונים, ללא עלות כספית, לקבוצות שונות של נשים, בהן אמהות חד הוריות ויחידניות; נשים דוברות אנגלית; נשים בגילאי 50+ .
בתקופה הקרובה המרכז עתיד להפעיל קבוצות תמיכה נוספות לנשים, הממוקדות בצרכים שאנו מזהות בתקופה זו; ביניהן קבוצת תמיכה לנשים רווקות, קבוצת תמיכה לבנות זוג של חיילים/ות מגוייסים/ות, קבוצת הדרכה למטפלות בנושא טיפול בנשים המתמודדות עם טראומת מלחמה, ועוד.

מרכז יעוץ לאשה שותף מזה שנה בקואליציית ארגוני הנשים לשוויון, קואליציה העוסקת באקטיביזם חברתי, שדולה, סינגור ומחאה, במטרה להשפיע על מדיניות הממשלה בתחומים של זכויות נשים ומעמדן החברתי של נשים. הקואליציה פועלת על מנת להגביר את הייצוג הנשי ולהשמיע את קולות הנשים בקבינט העורף ובקבינט המלחמה וכן מעלה על סדר היום סוגיות קריטיות לנשים בעת מלחמה.
 
המרכז לוקח חלק פעיל ביוזמות שונות של הקואליציה להעלאת מודעות בינלאומית לפשעים של אלימות מגדרית שנעשו לנשים וילדות בשבת השחורה של השביעי באוקטובר; זאת על ידי פניה ל – UN-Women , לארגוני נשים פמיניסטיים וארגונים אחרים בעולם.
בנוסף העלתה הקואליציה על סדר היום הציבורי את הסכנה הגוברת לביטחונן וחייהן של נשים סביב אלימות במשפחה, בשל השינוי בתקנות כלי ירייה שהביא לעליה דרמטית במספר הנשקים האישיים בישראל, ללא תהליכי פיקוח ובקרה נאותים. לצערנו, התוצאות של מהלך מסוכן זה לא אחרו להגיע, וכך במהלך חודש נובמבר היינו עדות לעליה של 45% במספר הפניות של נשים נפגעות אלימות בזוגיות ובמשפחה לקווי החירום היעודיים בישראל. חלק מהמטופלות שלנו הינן נשים נפגעות אלימות בזוגיות ובמשפחה והן מדווחות בטיפול על חוויית סכנה ומצוקה נפשית מועצמת בתקופה זו.

מרכז יעוץ לאשה היה אחד הארגונים השותפים בארגון כנס מקוון, ביוזמת עמותת "בונות אלטרנטיבה", לציון ה – 25 בנובמבר – היום הבינלאומי לציון המאבק באלימות נגד נשים. הכנס התקיים בשבוע של
26-30/11/23 . יעל לוין, המנכ"לית הקלינית השותפה של המרכז, העבירה הרצאה במסגרת הכנס, בנושא "טיפול פמיניסטי בנשים בעת מלחמה".
 
מרכז יעוץ לאשה מתמחה בטיפול בנשים בגישה פמיניסטית ובטיפול רגיש מגדר, עם מומחיות בתחום של ההשפעות הייחודיות של המלחמה על נפשן וחייהן של נשים .
צוות המטפלות שלנו מעניק מענה טיפולי מיטיב ומותאם לצרכים העכשוויים של נשים שמתמודדות עם משבר המלחמה.
הטיפול ניתן במרכזים שלנו בירושלים וברמת גן, באופן מקוון ופרונטלי, ובשלוחות שלנו במודיעין, בגליל המערבי ובאזור פרדס חנה.
 
קשה לאחל חג אורים שמח בימים אלו.. ובכל זאת אנו מאחלות שאור נרות החג יפיח בלבבות כולנו תקווה לימים טובים ובטוחים יותר שיגיעו במהרה! אנו מבטיחות להמשיך לפעול במלוא המרץ על מנת לקדם בריאות נפש נשית טובה יותר, כמו גם תהליכים של תיקון חברתי פמיניסטי. תרומותיכם/ן הנדיבות מסייעות למרכז יעוץ לאשה לעמוד במחויבות שלנו להעניק טיפול נפשי פרטני וקבוצתי מסובסד לנשים במצוקה כלכלית, שגוברת בתקופת המלחמה.
 
חג אורים שמח!

תעזרו לנו לסייע לעוד נשים!

תרומתך תאפשר לנו להמשיך להעניק טיפול פסיכותרפי איכותי לנשים שיוכלו להגיע לטיפול רק בזכות המחיר המסובסד. 

תרומה של 100 ₪ – מסייעת לנו לסבסד שעת טיפול אחת 
תרומה של 200 ₪ – מסייעת לנו לסבסד 2 שעות של טיפול 
תרומה של 400 ₪ – מסייעת לנו לסבסד חודש אחד של טיפול 
תרומה של 4,800 ₪ – מסייעת לנו לסבסד שנה שלמה של טיפול 

תרומה בכל סכום, גם תרומה קטנה, היא מבורכת ומשמעותית.

בברכה חמה, 
צוות מרכז יעוץ לאשה 

JGIVE תרומה דרך
הצטרפות לעיגול לטובה

עמותת "מרכז יעוץ לאשה" היא מוסד ציבורי מוכר ע"פ סעיף 46 לפקודת מס הכנסה, כך שבכל תרומה מעל 190 ש"ח למרכז יעוץ לאשה את/ה זכאי/ת להחזר כספי של 35% מגובה התרומה. לדוגמא: אם תרמת 1,000 ש"ח, יש לך זכאות להחזר של 350 ש"ח.